Domů - Zprávy - Podrobnosti

254SMO/1.4547/S31254 Dodavatelé potrubí

Hledáte spolehlivého dodavatele trubek 254SMO?

Pokud hledáte dodavatele potrubí 254SMO, výrobce nerezových trubek UNS S31254 nebo vývozce superaustenitických nerezových trubek EN 1.4547, pravděpodobně budete potřebovat materiál schopný odolat prostředí s vysokým obsahem chloridů, korozi mořské vody, podmínkám chemického zpracování a náročným tlakovým aplikacím.
GNEE dodává bezešvé a svařované trubky 254SMO vyhovující ASTM/ASME, nabízí sledovatelnost materiálu, podporu inspekce třetí stranou, certifikáty EN 10204 3.1 Material Test Certificate (MTC) a přizpůsobená řešení pro průmyslové projekty po celém světě.

 

Co je trubka z nerezové oceli 254SMO?

254SMO je super austenitická nerezová ocel. Na rozdíl od konvenční nerezové oceli 316L je 254SMO (UNS S31254 / EN 1.4547) superaustenitický typ obsahující 6 % molybdenu, speciálně navržený pro vynikající odolnost proti korozi. S ekvivalentním číslem odolnosti proti důlkové korozi (PREN) obvykle přesahujícím 42 – mnohem vyšším než u nerezové oceli 316L (přibližně 24–26) – je široce používán v aplikacích, jako je lodní inženýrství, odsolování mořské vody, chemická výroba, odsiřování spalin (FGD) a námořní zařízení.

 

254SMO / S31254 / 1.4547 Ekvivalentní třídy

Standardní systém Ekvivalentní stupeň
Obchodní název Nerezová ocel 254SMO / 6Mo
UNS S31254
EN Číslo 1.4547
EN Označení X1CrNiMoCuN20-18-7
Třída potrubí ASTM ASTM A312 S31254
Třída trubky ASTM ASTM A213 / A269 S31254

 

Chemické složení 254SMO (UNS S31254 / EN 1.4547)

Živel C Si Mn P S Cr Ni Mo Cu N
Složení (hmot. %) Menší nebo rovno 0,020 Menší nebo rovno 0,70 Menší nebo rovno 1,00 Menší nebo rovno 0,030 Menší nebo rovno 0,010 19.5–20.5 17.5–18.5 6.0–7.0 0.5–1.0 0.18–0.25

 

Mechanické vlastnosti potrubí 254SMO

Vlastnictví Typická hodnota
Pevnost v tahu Větší nebo rovno 650 MPa
Mez kluzu (0,2 %) Větší nebo rovno 300 MPa
Prodloužení Větší nebo rovno 35 %
Hustota Přibližně . 8.0 g/cm³
PREN Větší nebo rovno 42
Stav Roztok žíhán

 

Při zvýšených teplotách (imperiální)

Teplota (stupeň F) Rp 0,2 (ksi, min.) Rp1,0 (ksi, min.)
200 34 40
400 27 32
600 24 29
700 24 28
900 22 26

 

Rázová síla

Test Výsledek
Charpy V-zářez při −320 stupňů F (−196 stupňů) 60 J (44 ft-lb)- splňuje EN 13445-2 / EN 10216-5

 

Dostupné rozměry potrubí a plány

Kulatá trubka (ASTM A312 / ASME SA312)

Typ produktu Rozsah OD Tloušťka stěny Délka Jízdní řády
Bezešvé (dokončené za studena) 6,35 – 219 mm (¼" – 8") 0,5 – 25 mm až 12 m 5S – XXS
Bezešvé (dokončené za tepla) 57 – 610 mm (2" – 24") 3 – 50 mm až 12 m 10 – XXH
Svařované (ERW/LSAW) 10,3 – 1219 mm (⅜" – 48") 1,0 – 30 mm až 12 m 5S – 80S
Trubice tepelného výměníku (A213) 6,35 – 127 mm 0,9 – 12,7 mm 6 / 12 m Zvyk
Sanitární trubice (A269) 9,5 – 152 mm (⅜" – 6") 0,5 – 3 mm Nakrájejte na délku Zvyk

 

Čtvercová / obdélníková trubka

Rozměr (mm) Stěna (mm) Délka
12 × 12 až 300 × 300 1.0 – 10.0 Nakrájejte na délku

 

Jmenovitý tlak (vybraný, ASTM A312)

NPS OD (in.) SCH 40S (palce) Tlak (psig) SCH 80S (palce) Tlak (psig) SCH 160 (palců) Tlak (psig)
½ 0.840 0.109 3,900 0.147 5,500 0.322 10,500
1 1.315 0.133 3,200 0.179 4,300 0.250 5,900
2 2.375 0.154 2,800 0.218 4,000 0.344 5,700
4 4.500 0.237 2,100 0.337 3,100 0.531 4,200
6 6.625 0.280 1,800 0.432 2,700 0.719 3,800

Tlaky vypočtené při 100 stupních F podle ASME B31.3, S=16,000 psi povolené napětí.

 

Aplikace trubek z nerezové oceli 254SMO

Průmysl Specifické aplikace
Odsolování mořské vody Víceúčelové trubice výparníku, vysokotlaké potrubí reverzní osmózy, potrubí pro chlazení mořské vody
Chemické zpracování Skladovací nádrže kyseliny sírové / kyseliny fosforečné, reaktory, výměníky tepla, procesní potrubí
Celulózový a papírenský průmysl Bělicí věže, odpařovací systémy, odparky černého louhu
Ropný a plynárenský průmysl Offshore platformové injektážní potrubí, kyselé systémy pro sběr ropy a plynu
Ochrana životního prostředí Absorbční věže pro odsíření spalin (FGD), pračky, zařízení pro kontrolu znečištění
Potravinářský a farmaceutický průmysl Čisticí systémy CIP, potrubí pro přenos roztoku s vysokým obsahem soli
námořní inženýrství Ventily pro mořskou vodu, ochranné trubky řetězu, systémy balastní vody

 

Seawater Desalination
Odsolování mořské vody
Chemical Processing
Chemické zpracování
Pulp & Paper Industry
Celulózový a papírenský průmysl
Oil & Gas Industry
Ropný a plynárenský průmysl
Environmental Protection
Ochrana životního prostředí
Marine Engineering
námořní inženýrství

HS kódy trubek z nerezové oceli 254SMO

Typ produktu Kód HS Popis
254SMO Bezešvá trubka z nerezové oceli 7304410000 Trubky, trubky a duté profily, bezešvé, z nerezové oceli, tažené za studena nebo válcované za studena
254SMO bezešvá trubka z nerezové oceli (velká velikost) 7304490000 Ostatní bezešvé trubky a trubky z nerezové oceli
254SMO Svařovaná trubka z nerezové oceli 7306400000 Trubky, trubky a duté profily, svařované, z nerezové oceli
Trubka výměníku tepla 254SMO 7304410000 Bezešvé nerezové trubky pro aplikace výměníků tepla
Sanitární trubice 254SMO 7306400000 Svařované nerezové trubky a trubky
254SMO potrubní armatury z nerezové oceli 7307290000 Ostatní potrubní armatury z nerezové oceli

 

254SMO Trubky z nerezové oceli cena za kg

Celosvětová tržní cena trubek z nerezové oceli 254SMO (UNS S31254 / DIN 1.4547) se obvykle pohybuje od 9,00 USD do 30,00 USD za kg. Na čínském trhu se cena obecně pohybuje kolem 70 až 220 RMB za kg (a více) v závislosti na nákladech na suroviny, výrobním procesu, rozměrech potrubí, povrchové úpravě a množství objednávky. Bezešvé trubky, trubky o velkém průměru, přesné trubky a přizpůsobené specifikace mají obvykle vyšší ceny kvůli přísnějším výrobním požadavkům a nákladům na zpracování.

MOQ: Položky na skladě lze objednat od jedné jednotky; neskladové položky podléhají požadavkům na výrobní šarže (obvykle minimálně 5–10 tun). Chcete-li požádat o cenovou nabídku, uveďte konkrétní specifikace a množství.

slitina 254 smo citace

 

Dodavatelé potrubí 254SMO/6MO

GNEE poskytuje trubky z nerezové oceli 254SMO / UNS S31254 / EN 1.4547 se stabilní dodávkou materiálu, přísnou kontrolou kvality a mezinárodními exportními zkušenostmi.
- Produkty: Bezešvé potrubí, Svařované potrubí, Trubka tepelného výměníku, Sanitární trubka, Čtvercová a Obdélníková trubka
- Standardy: ASTM / ASME / EN / JIS kompatibilní
- Certificates: EN10204 3.1 MTC, COC, SGS/BV/TÜV third-party inspection available
- Testování: PMI, UT, ET, RT, hydrostatický test, mechanický test
- Přizpůsobení: OD, tloušťka stěny, délka, povrchová úprava a koncové opracování podle výkresů zákazníka

-Dodací lhůta: Běžné zásoby: odeslání do 7–15 dnů; Zakázková výroba: 30–45 dní

-Balení:Dřevěná pouzdra, ocelové rámy nebo holé balení podle požadavků cílového portu; zajištěna ochrana proti vlhkosti a proti korozi

 

254SMO potrubí (UNS S31254 / EN 1.4547) Specifikace

Typ produktu Použitelný standard Vnější průměr (OD) Tloušťka stěny (WT) Délka Typické aplikace
Bezešvé potrubí 254SMO ASTM A312 1/2" – 12" (12,7–323,9 mm) 0,5 – 25 mm 6 m / 12 m / Vlastní délka Chemické zpracování, potrubí mořské vody, offshore zařízení
Svařovaná trubka 254SMO ASTM A312 1/2" – 48" (12,7–1219 mm) 0,5 – 30 mm 6 m / 12 m / Vlastní délka Velkoprůměrové potrubí, odsolovací systémy, průmyslová zařízení
Trubka výměníku tepla 254SMO ASTM A213 12,7 – 127 mm 0,9 – 12,7 mm 6 m / 12 m Výměníky tepla, kondenzátory, systémy chlazení mořské vody
Sanitární trubice 254SMO ASTM A269 3/8" – 6" 0,5 – 3 mm Vlastní délka Farmaceutický, potravinářský, polovodičový průmysl
Čtvercová a obdélníková trubka 254SMO Přizpůsobená specifikace 20×20 – 300×300 mm 1 – 10 mm Vlastní délka Konstrukční rámy, výroba speciálních zařízení

 

ASTM A312 254SMO Welded Pipe
Svařovaná trubka ASTM A312 254SMO
ASTM A312 UNS S31254 Seamless Pipe
ASTM A312 UNS S31254 Bezešvá trubka
ASTM A213 254SMO Heat Exchanger Tube
Trubka výměníku tepla ASTM A213 254SMO

Hledáte bezešvé nebo svařované trubky 254SMO (uveďte prosím vnější průměr a tloušťku stěny/rozpis) pro svůj projekt, nebo požadujete odpovídající potrubní tvarovky a příruby 6Mo? Kontaktujte společnost GNEE pro cenovou nabídku potrubí 254SMO, technický list a podporu projektu.

Kontaktujte nyní

 

 

Kontrola kvality

Před expedicí provádí GNEE přísné kontroly kvality trubek 254SMO/6MO, včetně chemického ověření PMI, zkoušek tahu a tvrdosti, hydrostatických zkoušek, ultrazvukových zkoušek (UT), zkoušek vířivými proudy (ET), rozměrové kontroly a povrchové zkoušky. Každá trubka je sledovatelná podle tepelného čísla a je dodávána s EN10204 3.1 MTC, aby byla zajištěna shoda s požadavky ASTM A312/A213 a spolehlivá odolnost proti korozi v náročných prostředích.

254SMO PMI

254SMO PMI

 

Dimensional Inspection

news-15-15​

rozměrová kontrola

 

Hardness Testing

news-15-15​

testování tvrdosti

 

Hydrostatic Testing

news-15-15​

hydrostatické testování

 

Eddy Current Testing

news-15-15​

testování vířivými proudy

 

Ultrasonic Testing

news-15-15​

ultrazvukové testování

 

Standardní exportní balení

GNEE používá exportní standardní balení pro trubky 254SMO/6MO, včetně dřevěných pouzder vhodných pro plavbu po moři, ocelových rámů a ochranného obalu. Každá trubka je oddělena, aby se zabránilo poškrábání, s plastovými uzávěry a materiály odolnými proti vlhkosti. Způsoby balení jsou přizpůsobeny podle velikosti potrubí, hmotnosti a požadavků na místo určení, aby byla zajištěna bezpečná dodávka bez koroze nebo poškození povrchu.

Standard Export Packaging

 

FAQ

Co je silnější: 254SMO nebo 316L?

254SMO, zhruba o 50 % na mezi kluzu. Dusíkem řízené zpevnění tuhého roztoku mu dává typický minimální výtěžek 300 MPa (310 MPa minimálně podle ASTM A312) proti asi 170 MPa pro 316L. Tato výhoda pevnosti se může promítnout do snížení tloušťky stěny o 10–15 % v tlakovém provedení, což částečně kompenzuje vyšší množství materiálu.

 

Je 254SMO dobrou náhradou titanu při odsolování?

Často ano. Pro střednětlaká potrubí s mořskou vodou a užitkové účely poskytuje srovnatelné služby za zlomek ceny titanu a lze jej vyrobit v konvenční nerezové dílně. Titan si zachovává výhodu ve vysokotlakých RO a tenkostěnných trubkách výměníků tepla, kde dominuje pevnost a hmotnost, a to i přes cenu 4–6× oproti základnímu objemu 316 l.

 

Co je lepší: 254SMO nebo super duplex 2507?

Ani univerzálně – zabírají překrývající se obálky za podobnou cenu (2,5–3,5× základní 316L). 2507 nabízí vyšší pevnost a srovnatelné PRE s doprovodnými duplexními omezeními (teplotní strop, disciplína tepelného příkonu, feritová bilance). 254SMO je obecně preferován tam, kde se plně austenitické svařovací procesy nejvíce týkají vyváženého chování svařovací hmoty, jednodušší historie svařování

 

Potřebuji tepelné zpracování po svařování?

Ne. Při dodržení správného postupu není u normálních svarů vyžadován předehřev ani PWHT. Rozpouštěcí žíhání při 1 100–1 200 stupních s rychlým kalením je potřeba pouze po náročném tváření za studena, nikoli po svařování.

Odeslat dotaz

Mohlo by se Vám také líbit